Z dniem 1 lutego Poczta Polska znacząco podwyższyła ceny usług. Nowy cennik obowiązywać będzie tylko na krajowe usługi, natomiast ceny wysyłki listów i paczek za granicę pozostaną bez zmian. Wielkość podwyżki zależy od rodzaju usługi. Cena przesyłki listowej nierejestrowanej o wadze do 350 g wrośnie z 2 zł do 2,60 zł (ekonomiczna) i z 2,40 zł do 3,20 zł (priorytetowa). Z kolei opłata za przesyłkę poleconą ekonomiczną do 350 g zwiększy się z 4,20 zł do 5,20 zł, a za priorytetową z 5,50 zł do 6,80 zł.

Pełny cennik usług Poczty Polskiej, obowiązujący od 1 stycznia 2017 r. zobacz tutaj.

Rzecznik Poczty Polskiej tłumaczył, że dla statystycznego Polaka podwyżka nawet o 30 procent będzie oznaczała najwyżej kilka złotych rocznie więcej, a Poczcie da znaczący zastrzyk dochodów. Tak naprawdę nic więcej konkretnego nie powiedział, ale takie bieg sytuacji możemy głównie zawdzięczać wykończeniu swojej głównej konkurencji – firmy InPost.

Naszą misją jest to, aby każdy Polak, niezależnie od miejsca zamieszkania, miał swobodny dostęp do usług pocztowych, dlatego nasza sieć placówek i skrzynek nadawczych, obsługiwana przez kilkadziesiąt tysięcy pracowników jest obecna w każdym zakątku kraju. Zmiana cen listów zapewni nam środki na niezbędne inwestycje i dalszą poprawę jakości. Chcemy też służyć Polakom w nowy sposób, zapewniając dostęp do cyfrowych usług administracji państwowej.

Mierząc zarobkowo, usługi pocztowe w Polsce są i będą jednymi z najdroższych w Europie. Niemiec na minimalnych zarobkach może za godzinę pracy wysłać kilkanaście listów, a Polak zaledwie trzy

LG

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie Warszawy z tej pozytywnej strony. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG